Elektroonilised difuuserid on muutunud aasta-aastalt populaarsemaks. Populaarsuse kasvu taga on inimeste soov kasutada kodude lõhnastamisel rohkem looduslikke eeterlikke õlisid.
Erinevad difuuseri tüübid
Aroomi difuuserid jagunevad klassidesse vastavalt difusioonitehnoloogiale ehk viisile kuidas aroomi levitamise protsess toimub. Peamiselt eristatakse nelja klassi:
* Külma kõrgsurve õhuvooluga pihustamine
* Ultraheliga pihustamine
* Kuumutamine
* Aurustamine
Külma kõrgsurve õhuvooluga pihustamine (nebuliseerimine)
Need difuuserid on varustatud turul kõige uuenduslikuma difusioonitehnoloogiaga mida kasutatakse ka aroomiteraapias ning ravimitööstuses. Antud difusioonitehnloloogia muudab eeterliku õli peeneks auruks kõrgurve õhuvooluga. Külma õhuvooluga pihustatakse ruumi eeterlike õlide mikrotilgad. Tehnoloogia tugevuseks on eeterliku õli kasulike omadusete säilimine ja efektiivne kasutamine. Lisaks ei vaja see tehnoloogia seadmesse täiendavat vett eeterliku õli aurustamiseks. Antud difuuserid ei tee ka töötamisel spetsiifilist häält. Nebulisatioonitehnoloogial põhinevad difuuserid on reeglina teistest kallimad ja nende õlikulu on suurem, sest seadmesse pannakse lahjendamata õli.
Ultraheliga pihustamine ehk ultraheli difuuserid
See populaarne difuuser kasutab eeterlikust õlist ja/või veest peene udu tekitamiseks elektroonilisi sagedusi. Ultraheliga tekitatud vibratsiooni tekitab väike ketas, misjärel eeterlik õli laguneb pisikesteks mikroosakesteks. Ultraheli difuuseri positiivseks küljeks see, et pihustamiseks ei kasutata kuumutamist, see säilitab eeterliku õli kasulikud omadused. Teiseks, kulub õli vähem, sest enamik difuuserid kaustavad töötamiseks vee ja eeterliku õli segu. Osad difuuserid on ka koduniiustajad, mis on kasulik omadus kuival kütteperioodil. Miinuseks võiks tuua välja vee kvaliteedist tekkivad probleemid seadmes nagu katlakivi ja raua ladestumine ning mõnedel juhtudel seadmete hääl.
Kuumutamisega töötavad difuuserid
See difuuser näeb välja nagu tee alustass, mille keskel on väike süvend, kuhu asetatakse õli. Seejärel soojendab seade elektri abil eeterlikku õli ja vedeliku aurustumisel levitab lõhna. Seadmega saab kasutada eeterliku õli ja vee segu. Positiivse küljena on seda tüüpi difuuserit lihtne puhastada ja kasutada. Miinuseks on õlide kuumutamine, mis hävitab õli aroomiteraapilisi omadusi.
Ventilaatoriga töötavad difuuserid
Ventilaatoriga difuuser kasutab õhuvoolu, et levitada eeterlike õlide aroome. Ventilaator puhub õhku läbi filtri, millele on tilgutatud eeterlikke õlisid. Liikuv õhk põhjustab õli kiiret aurustumist ning ventilaator aitab õõhuvoolu mööda tuba laiali kanda. Siinkohal on miinuseks, et kergemad eeterlike õlide komponendid aurustuvad esimesena, raskemad komponendid aga viimasena, see põhjustab aroomide muutumist. Positiivseks omaduseks võiks mainida eeterliku õli väiksemat kulu.
Mis on oluline?
Sõltumata valitud elektroonilisest difuuserist on oluline aspekt looduslike eeterlike õlide kasutamisel kodulõhnastamiseks. Pidev sünteetiliste kemmikaalide kasutamine kodulõhnastuses kätkeb ennast riski.
Eeterlikud õlid on looduse suur varasalv ja apteek. Tänapäeva kosmeetikatööstus ja kemikaalitööstus üritab tihti matkida taimede tegelikke aroome, unustades samal ajal ära, et taimede essents on midagi rohkemat kui lihtsalt aroom.
Mõnusat katsetamist!
Difuuserid
Elektroonilised eeterlike õlide difuuserid.