Huulte hooldus on oluline igapäevane rutiin, eriti külmematel kuudel. Kui otsite võimalusi, kuidas hoida oma huuled pehmed ja niisutatud, olete tõenäoliselt märganud kahte peamist tüüpi toodet: tavaline huulepalsam/huulepulk ja looduslik huulevõie. Kuigi mõlemad tooted on loodud huulte hooldamiseks, on nende vahel olulisi erinevusi.
Palju on räägitud sellest kui mitu kilo huulepulka üks keskmine naine elu jooksul ära sööb. See number võib ulatuda kümne kiloni. Huulepulga kasutust saab vähendada aga kõige olulisem on huulepulga koostis.
Selles postituses uurime, mis need erinevused on ning milline võib olla sinu huultele parim valik.
Huulepalsam või huulepulk: lihtne ja taskukohane
Tavaline huulepalsam või huulepulk on reeglina valmistatud sünteetilistest koostisosadest ja mineraalõlist. Mineraalõli kasutatakse naha niisutamiseks. Mineraalõli ei ole sobilik sügavniisutuseks vaid toimib nö kilena naha peal. Mineraalõli on naftasaadus ja selle eeliseks on hind. Lisaks on huulepulgas olev värv ja lõhn saadud sünteetiliselt.
Paljudes huulepulkades kasutatakse säilitusainetena parabeene. Parabeenid võivad olla kahjulikud hormoontalitusele ning reproduktiivorganitele.
Mõned inimesed võivad olla sünteetiliste koostisainete suhtes tundlikud või allergilised.
Taskukohane toode pakendatakse reeglina ka kõige odavamasse pakendisse, milleks on jätkuvalt plastik.
Looduslik huulevõie: nahasõbralik ja loodustsäästev
Looduslik huulevõie on valmistatud looduslikest ja/või orgaanilistest koostisosadest. Kuigi see võib olla pisut kallim, pakub see mitmeid eeliseid.
Põhilise koostise moodustavad erinevad taimerasvad nagu sheavõi, magusmandliõli, argaaniaõli või kookosõli. Taimerasvad pärinevad konkreetsetest taimedest ning toidavad ja kaitsevad huuli. Looduslike õlide eelisteks on sügavniisutav ning pikaajaline toime ja seetõttu pakub paremat pikaajalist leevendust kuivadele ja pragunevatele huultele.
Täiendavalt lisatakse huulte kaitseks võietele ka mett või mesilasvaha. Erilised lisatud taimeekstraktid nagu aaloe või kibuvits toidavad nahka mineraalide ja vitamiinidega.
Looduslikud huulevõided lõhnastatakse eeterlike õlidega ning värvitakse savidega.
Veevabad huulevõided ei sisalda ka säilitusaineid.
Looduslike toodete valmistamisel on üha olulisemaks kasvanud jätkusuutlik pakend. Näiteks Signe kasutab huulevõiete pakendamisel klaasi, mis on loodussõbralik alternatiiv plastikule.
Huulevõided
Huulevõieded annavad loodusliku kaitse Sinu huultele! Kasuta huulevõiet alati kui huuled vajavad niisutamist ja kaitset. Meie huulevõided ei sisalda sünteetilisi komponente, seega kasuta muretult.