Selles blogipostituses räägime kuidas hoida oma nahk kaunina ja tervena kogu talve.
Karmid ilmaolud ja temperatuuride kõikumise mõju
Talvel peab meie nahk vastu pidama pidevale temperatuurikõikumisele ning vahest ka ekstreemsemale külmale. Temperatuurikõikumised tulevad eelkõige liikumisest õuest-tuppa. Näiteks võib tuua hommikuse teekonna kontorisse või kooli, kus hommikul kodust ühistranspordiga lahkudes puutub nahk kokku külmaga (temperatuuride vahemik võib ulatuda lausa 40-50 kraadini). Kui lisada sinna veel tuul, lörts või vihm, on tegemist päris ekstreemse katsumusega.
Kütteperiood kodudes ja sellest tulenevad probleemid
Loomulikult on iga põhjamaise talve osaks kütteperiood. Soojas toas on mõnus olla, aga tihti tekitab liiga kõva kütmine toas madalat niiskustaset. Kui nüüd lisada külmaga kokkupuude õues on tulemuseks kuiv ja kestendav nahk.
Lahendus naha kaitseks on kehavõided
Selliste ekstreemsete ilmaolude kaitseks tuleks kasutada kreemide asemel naha kaitseks võideid. Võided on kreemilaadsed looduslike superõlide segud, mis ei sisalda vett. Külmaga teevad vee baasil kreemid nahale pigem kahju kui kasu, sest vesi meie nahas muudab olekut vastavalt temperatuurile. Võided aga sügavniisutavad nahka ning moodustavad nahale õrna välise kaitsekihi, mis kaitseb naha loomulikku niiskust.
Kaitset ja jumet pakuvad ka näo- ja kehaõlid
Näo- ja kehaõlid omavad samuti külmakaitset. Lihtsalt nende struktuur on vedelam kui võietel ja seetõttu saab neid mugavamalt õhukese kihina nahale kanda. Külmaperioodiks on parimad; Jojobaõli, Makadaamiaõli, Avokaadoõli. Kui on soov parandada naha jumet, siis on abiks porgandiõli.
Nahakahjustuste vältimiseks tuleks alustada naha kaitsmisega
Alustada tuleks nendest kehaosadest, mis puutuvad külmaga kokku kõige otsesemalt ning kus on oht, et niiskus pääseb nahale. Seega tuleks alustada naha kaitsmisega huultest. Huulevõided ja kaitsvad huulepulgad aitavad hoida huuli niisutatuna ning hoiavad külma nahast eemale. Seejärel on fookus näol ja kätel. Talviseks sügavniisutavaks näo- ja käte hoolduseks on kõige paremad erinevad võided.
Kuidas seda kõike efektiivselt teha?
Soovitatavalt tuleb enne võide nahale viimist nahka koorida, sest pärast surnud rakkude eemaldamist pääsevad võide toimeained sügavamale nahakihtidesse. Lisaks avanevad nahapoorid peale dušši või vanni ning kehavõided imenduvad pärast vanniprotseduure paremini.
Naha üldise kaitsevõime parandamiseks oleks mõistlik sügavniisutavaid kehavõided kasutada enne magamaminekut. Sellisel juhul on võidel võimalik korralikult imenduda ja nahka toita.
Samas ei tohiks unustada, et kehavõideid tuleks kasutada ka enne õue minekut. Võided tuleks nahale kanda soovitatavalt 30 minutit enne külmaga kokkupuutumist. Samas peaks arvestama sellega, et kuna võided imenduvad aeglasemalt kui kreemid tuleks jätta aega ka meikimisele.
Kehavõided
MEIE ARMASTATUD JA AUHINNATUD KEHAVÕIDED ON UUENENUD! NÜÜD VEELGI TÕHUSAM NING NAHASÕBRALIKUM KOOSTIS!
Kehavõided on alternatiivid kreemidele. Eriti tõhusad kuiva naha korral ning kaitseks külma eest kuna ei sisalda vett. Koostiseks on tõhus looduslike taimeõlide, ekstraktide ning eeterlike õlide kombinatsioon.
Kehavõieded ei sisalda sünteetilisi säilitus- lõhna- ega värvaineid. Kandev koostis on orgaanilisest toorainest. Pakendatud loodussõbralikku pakendisse.