Eeterlik õli Pune

Pune on mitmekülge eeterlik õli!

Eeterlik õli Pune

Peamine essents:

Pune

Suurus :

10ml

Hind:

9.1 EUR (L/800€)

9.1
Vegan 100% Natural ingredients Eco Friendly Packaging No animal testing

Pune ehk Oregao eeterliku õli kasutamine rahvameditsiinis on tuntud juba Vana-Kreekast, kus arstid, nagu Hippokrates, määrasid pune õli oma patsientidele antiseptiliste, desinfitseerivate ja immuunsust tugevdavate omaduste tõttu. Tänapäeval kasutatakse seda jätkuvalt kosmeetikas ja aroomiteraapias. Oregano nimi on tuletatud Vana-Kreeka terminitest “oros” ja “ganos”, ühendatuna tähendavad need “rõõmu mägedest”. Pune on mitmeaastane rohttaim, kuigi külmemas kliimas kasvab see hooajalise taimena. Pune e. oregano eeterlik õli on valmistatud taime lehtedest.

Lõhn

Pune eeterliku õli lõhn on tugev ürdine, soe, vürtsikas aroom.

Rahvameditsiinis hinnatud omadused

* Nahahoolduses on pune kui antioksüdant ja hoiab naha särava ja siledana, vähendades nii vananemise ilminguid. Pune eeterlikku õli kasutatakse ka akne raviks.

* Lisades punet baasõlist valmistatud massaažiõlisse aitab leevendada naha punetust ja ärritust.

* Tugevdab immuunsüsteemi ja parandab hingamist. Leevendab köhahooge ning kurguärritust.

* Leevendab putukahammustusest tulenevat punetust ja sügelust.

* Pune peetakse efektiivseks seenevastaseks õliks

Aroomiteraapilised omadused

Aroomiteraapias on pune rahustava ja lõõgastava toimega ning sobib magamistuppa tõhusaks uneabiks.

Kasutamine

Pune eeterlik õli sobib lõhnakividele, õhuniisutajatesse ja aroomilampidesse. Vannivette 2-6 tilka. Massaaažiõliks lahjendades kuni 5 tilka 10 ml baasõliga. Sauna leilivette 2-3 tilka. Sobib ka pesu lõhnastamiseks, lisades pesukuivatisse. Koduse puhastusvahendi valmistamiseks segage koos sidruni eeterliku õliga kokku 10 tilka 500ml pudelisse ja lisage vesi. Pune aitab hoida kodust eemal ka soovimatud kahjurid. Pihustades pune kodu niisketesse kohtadesse, näiteks duširuumi, aitab takistada seente ja hallituse teket.

Rohkem saab eeterlike õlide kasutamise kohta lugeda siit.

Koostis

Ingredients INCI: Zingiber Officinalis root extract

NB! Ära kasuta eeterlikke õlisid lahjendamata. Hoida õlisid lastele kättesaamatus kohas. Mitte tarbida seespidiselt. Ei ole soovitav kasutada enne päevitamist.
Signe Seebid lehel olev informatsioon eeterlike õlide kohta on pärit avalikest allikatest ning viited omaduste ja toimete kohta tulenevad ainult aroomiteraapiast ja rahvameditsiinist ning seetõttu ei saa müüja vastutada info õigsuse eest.


Oled toodet kasutanud?

Palun jäta enda hinnang ja kommentaar:

Hinnang: