Eeterlik õli Rosmariin

Rosmariin muudab juuksed kauniks ja tugevaks!

Eeterlik õli Rosmariin

Peamine essents:

Rosmariin

Hind:

6.55 EUR (L/550€)

6.55

Rosmariin on saanud oma nime ladinakeelsest terminist “mere kaste”, viitena rosmariini kasvupiirkonnale – Vahemere piirkonna kaljudele. Rosmariin kuulub aromaatsete ürtide perekonda, kuhu kuuluvad ka basiilik, lavendel, mürt ja salvei. Muistsed kreeklased, egiptlased, heebrealased ja roomlased pidasid rosmariini pühaks, kasutades seda muu hulgas mälu parandamiseks, viirukite valmistamisel ning rituaalides.

LÕHN

Tsitruselise alatoon, domineeriv igihalja puu ja rohttaimelõhn.

RAHVAMEDITSIINIS HINNATUD OMADUSED

Lahjendatud ja paikselt kasutatud rosmariini eeterlik õli stimuleerib juuste kasvu, vähendab valu, leevendab põletikku, eemaldab peavalusid, tugevdab immuunsussüsteemi ja hooldab juukseid, et need püsiksid tervena. Rosmariiniõli aitab kaasa tervislikule seedimisele, leevendab kõhupuhitust ja kõhukrampe ning leevendab kõhukinnisust. Juuksehooldustoodetes stimuleerib rosmariin juuste kasvu, aeglustades samal ajal juuste hallinemist ning hoides ära juuste väljalangemist. Traditsiooniliselt on rosmariiniõli koos oliiviõliga kuumõli juustehooldusest teada, et see tumendab ​​ja tugevdab juukseid. Rosmariini antimikroobsed, antiseptilised, antioksüdantsed omadused muudavad selle õli nahahooldustoodetes kasulikuks lisandiks, mis on mõeldud kuiva või rasuse naha, ekseemi, põletiku ja akne rahustamiseks.

AROOMITERAAPILISED OMADUSED

Rosmariiniõli aitab vähendada stressitaset ja närvipinget, elavdab vaimset tegevust, ergutab selgust ja mõistmist, leevendab väsimust ja toetab hingamist.

Kasutamine

Rosmariini eeterlik õli sobib lõhnakividele, õhuniisutajatesse ja aroomilampidesse. Vannivette 2-6 tilka. Massaaažiõliks lahjendades kuni 5 tilka 10 ml baasõliga. Sauna leilivette 2-3 tilka. Sobib ka pesu lõhnastamiseks, lisades pesukuivatisse.

Rohkem saab eeterlike õlide kasutamise kohta lugeda siit.

Koostis

Ingredience INCI: Rosmarinus Officinalis


Oled toodet kasutanud?

Palun jäta enda hinnang ja kommentaar:

Hinnang: